ПРОФЕСИОНАЛНА ГИМНАЗИЯ ПО МЕХАНОТЕХНИКА - Сливен

Оспорвана битка в надпреварата за най-добър млад механик

snmka1
19.04.2022 / 08:06

Най-добрият млад автомеханик на България ще представи страната ни на международното състезание „Young Car Mechanic“ в Унгария

Тридневна битка и остра конкуренция определиха победителите в националното състезание за „Най-добър млад автомонтьор и водач на моторно превозно средство“ 2022, което се проведе в периода 15-17.04.2022 г. Домакин на състезанието беше Професионална гимназия по Механотехника в гр. Сливен. До този етап от надпреварата стигнаха 21 ученици от 7 отбора – победители в регионалните кръгове на състезанието. Те се състезаваха, изпълнявяйки по 8 практически задачи, свързани с автомобилната техника и предоставени от известни производители в автомобилния бранш. Оспорваната надпревара завърши с атрактивно майсторско кормуване, определило победителя в категорията „Най-добър млад водач на МПС“.

В комплексното отборно класиране победител е отборът на Професионална техническа гимназия „Д-р Никола Василиади“, гр. Габрово

Второ и трето място заеха отборите на ПГ по Транспорт - Виноградец, общ. Септември, обл. Пазарджик и Професионална гимназия по транспорт „Никола Йонков Вапцаров”, гр. Сливница.

В категорията „Най-добър млад водач на МПС“ – отборно класиране първите три места заеха отборите на: Професионална гимназия по механотехника, гр. Сливен, Професионална гимназия по транспорт, обслужване и лека промишленост, гр. Добрич, Професионална гимназия по транспорт „Никола Йонков Вапцаров”, гр. Сливница.

В индивидуалното класиране в категорията „Най-добър млад водач на МПС“ първи бе Севгин Ахмед от Професионална гимназия по транспорт, обслужване и лека промишленост, гр. Добрич, следван от Иван Миланов от Професионална гимназия по механотехника, гр. Сливен и Кристиян Ковачки от Професионална гимназия по транспорт „Никола Йонков Вапцаров”, гр. Сливница.

Отборната титла за „Най-добър млад автомонтьор“ грабнаха учениците от Професионална техническа гимназия „Д-р Никола Василиади“, гр. Габрово с ръководител инж. Георги Христов. Втори стана отборът на ПГ по Транспорт - Виноградец, общ. Септември, обл. Пазарджик с ръководител Кирил Кържев. Трети се класира отборът на Професионална гимназия по транспорт „Никола Йонков Вапцаров”, гр. Сливница

с ръководител инж. Минко Пулев.

Най-добрият млад автомонтьор на България за 2022 г, спечелил правото да представи страната ни на международния финал на състезанието „Young Car Mechanic“ през месец юни в гр. Гьор - Унгария е Симеон Христов от Професионална техническа гимназия „Д-р Никола Василиади“, гр. Габрово. Състезателят от ПГ по Транспорт - Виноградец Георги Бонев и съотборникът на победителя Андрей Тодоров заеха съответно второ и трето място.

Победителите получиха грамоти, купи и медали, осигурени от гимназията домакин, както и награди от Интер Карс, Bilstein Group, Bosch, ZF, Continental, Meyle, Denso, Shell, Orbico, MANN-FILTER, Filtron, Q-Service и Schaeffler.

Всички участници получиха подаръци от фирмите – партньори на състезанието.

Гости на награждаването бяха г-н Веселин Вълчев – областен управител на Област Сливен, г-жа Кристиана Добрева – Станкова – началник на РУО – Сливен, Златка Иванова – старши експерт ПО в МОН, Ива Тарагошева – старши експерт ПО в РУО - Сливен

Първото място за най-добрият млад автомонтьор на България за 2022 г и право да представи България в Международния финал в Унгария бе връчено от члена на международния организационен комитет на ЯНК КАР МЕХАНИК г-н Михаил Недков.

Пожелаваме на Симеон да повтори успеха на ученика от Силистра – Ерен Осман, спечелил международното състезание „Young Car Mechanic” през 2019 г.